Příčina globálního oteplování odhalena!

17. května 2012 v 21:43 | Jehane |  Povídání
Dneska jsem vyzkoušela fejeton na poslední dobou dost hustě diskutované téma. Za tenhle nápad pro jednou nemůžu já, ale parta super lidí. Já ho jen sepsala ;)


PŘÍČINA GLOBÁLNÍHO OTEPLOVÁNÍ ODHALENA!


Vědci z výzkumného institutu v grónském Nuuk s největší pravděpodobností konečně odhalili příčinu v poslední době tolik diskutovaného globálního oteplování. Výzkumný tým složený z pěti světových odborníků se vydal až do srdce Grónska, kde byl v posledních letech zjištěn významný nárůst průměrných ročních teplot. K jejich překvapení zde objevili skupinu neobyčejně huňatých ledních medvědů.

Dr. Urs Nanoq vysvětluje, že podle posledních měření právě toto neobvykle vyvinuté osrstění způsobené mutagenem Yetti XCNF007 stojí za celým problémem globálního oteplování. V kombinaci se zvýšenou intenzitou slunečního svitu se medvědi zřejmě začali pod hustým kožichem přehřívat. Tisková mluvčí výzkumného střediska v Nuuk uvedla, že zvýšená tělesná teplota medvědů vedla k iniciaci velkoplošného tání grónských ledovců. Pohyb oteplených ker uvolňujících se do moře v okolí ostrova následně vyvolal doslova řetězovou reakci, tedy mohl urychlit globální oteplování.

Přehřívání medvědů však není jediným problémem, který vědci ve spojení s oteplováním zjistili. To totiž u medvědů dále může vést k nadměrné produkci vysoce agresivního potu. Vědci se obávají, že jeho interakce s vodou obsaženou v atmosféře a vodou v ledovcích by mohla vést e zhoršení stávajícího problému a globální oteplování by potom pro planetu mohlo mít přímo katastrofální následky.

Dr. Nanoq ve své nejnovější knize Medvědi a problematika osrstění popisuje několik biochemických metod, jimiž se snažili zredukovat aktivaci mutagenu Yetti XCNF007 na únosnou míru. Žádná z nich však nebyla dostatečně účinná, některé dokonce vedly ke zhoršení problému. Dr. Nanoq a jeho tým diskutovali vzniklý problém se skupinou špičkových analytiků světových měřítek a nakonec se dohodli na poněkud drastickém řešení. Bylo rozhodnuto, že medvědy bude třeba ostříhat.

Vzhledem k závažnosti situace bylo vypsáno výběrové řízení, aby medvědům byla zajištěna ta nejodbornější lazebnická péče. Kvůli zhoršování globálních podmínek však muselo být nečekaně urychleno. Přestože práci vědců ztěžovaly stížnosti a požadavky radikálních zelených aktivistů, bojovníků za práva ledních medvědů i schvalování nových vyhlášek EU upravujících podmínky postupu při redukci srsti živočichů z čeledi Ursidae, podařilo se dojít k uspokojivému vyřešení krizové situace. A to zvláště díky významnému přispění ze strany vývoje nových typů holicích příslušenství s převratnou technologií pohyblivých hlavic přizpůsobených anatomické stavbě těla ledního medvěda, za což vděčíme unikátní spolupráci špičkových techniků firem Philips, Gillette, Braun a Wilkinson.

Nedávno se v médiích objevila zpráva, že byl oholen poslední odchycený lední medvěd a nyní se úspěšně přizpůsobuje novým životním podmínkám. Podle tiskového mluvčího Světové veterinární asociace celá akce proběhla velice úspěšně a medvědi nevykazují žádné známky psychické újmy. Budou však nadále pozorováni a monitorováni. V případě jakékoliv potřeb jim bude zajištěna odborná veterinární i poradenská péče.

Podle nejnovějších výzkumů týmu dr. Nanoqa je už nyní patrné ustávání tání ledovců. Poslední aktivované oteplené kry pozvolna zanikají v tichém oceánu a nové už se netvoří. Zdá se, že příčina globálního oteplování byla konečně rozluštěna a katastrofa zažehnána.


Pro WarmMedia
Milouš Oteplený
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 reveriedreams reveriedreams | E-mail | Web | 24. ledna 2013 v 17:10 | Reagovat

Koho by to napadalo? No, z věděckého hlediska je to možné, ale zkus o tom přesvědčovat lidi :-D

2 Jehane Jehane | E-mail | Web | 27. ledna 2013 v 13:44 | Reagovat

[1]:Zkoušela jsem už přesvědčovat lidi i o jednodušších věcech a rozhodla se, že toho raději nechám :D

3 reveriedreams reveriedreams | E-mail | Web | 27. ledna 2013 v 19:14 | Reagovat

Souhlasím :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama