Listopad 2012

... štětcem (3)

26. listopadu 2012 v 22:41 | Jehane |  Malováno...
Tak si říkám, že 3 je takové příjemné celé číslo. Takže pro začátek přidám ještě jednu malůvku. Třeba se vám bude líbit. A jako vždy budu ráda za každý komentář, který mi tady pod mým dílem zanecháte. Můžete sdělit své dojmy, kritiku, nebo třeba jen napsat, jak se dnes máte. Doufám, že jste měli příjemný den :)
Vím, že tyhle Vlčí máky nejsou příliš vychytané, mám ještě spoustu rezerv v malířském řemeslu. Nikde jsem se neučila a dělám takříkajíc "od oka". Výtvarku jsem měla naposled na základce a to už je pěkných pár let zpátky, takže prosím, buďte shovívaví a nerozcupujte mě na kousky hned při začátku :)Jehane :)

... štětcem (2)

26. listopadu 2012 v 22:32 | Jehane |  Malováno...
V létě jsem se beznadějně zamilovala do majáků. Hlavně do takových těch tajuplných, co stojí na útesech nad rozbouřeným mořem a v noci šlehají vlny přes hřběty biči zlatých paprsků. Mám sen, chtěla bych namalovat jeden takový tajuplný maják na A2 a zachytit tu syrovou, hutnou atmosféru. Umíte si ji představit? Tak tohle je zatím jenom A5. Časem se k ní snad dopracuju...


PS: Za každý váš komentář budu moc ráda. Spisovatele stejně jako malíře či blogaře či jakoukoliv jinou tvůrčí bytost mnohem více než četná návštěvnost potěší čtenářův komentář! Jakýkoliv :)Jehane :)

... štětcem (1)

26. listopadu 2012 v 22:22 | Jehane |  Malováno...
... neboli Temperomalby. Před časem jsem zjistila, že už mi psaní básní a povídek nestačí. Ať jsem dělala, co jsem dělala, prostě mě pořád nějak svrběla ruka. Mohla jsem psát třeba celé dny (což jsem ale stejně nedělala), ale pořád jsem měla pocit, že to nějak není ono. Zkusila jsem tedy vzít do ruky štětec místo tužky a ejhle! Malování bylo to, co mi tolik chybělo. Tohle je můj první větší malířský počin. Docela by mě zajímalo, co si o něm myslíte? Neměla bych přece jen zůstat raději u toho psaní?


Jehane :)

Hledání, čekání...

19. listopadu 2012 v 17:50 | Jehane |  Tisíce modrých kvítků
Pozn.: Dneska zkouším trochu experimentovat. Zkusila jsem novou podobu slok, trošku se rozšoupla s tečkováním, ale i tak doufám, že se vám to třeba bude líbit. Takový obraz podzimní krajiny viděný z okna vlaku (kdo v tom poznáte cestu z Ostravy do Opavy?) :)


Via Irelandia - MALAHIDE

8. listopadu 2012 v 21:10 | Jehane |  Via Irelandia - Výňatky z deníku Popelky

MALAHIDE

Vydáváme se opět k moři, tentokrát na druhou stranu od Howth, a nyní to bude do vesničky Malahide.

Via Irelandia - HOWTH

8. listopadu 2012 v 20:26 | Jehane |  Via Irelandia - Výňatky z deníku Popelky

HOWTH

Nyní bych vás ráda pozvala na výlet do Howth, což je taková pomenší přístavní vesnička kus za Dublinem. Byla jsem tam dvakrát a schválně hádejte, kolikrát jsem celou tu scenérii viděla za slunného počasí... Ale zase na druhou stranu ty mraky a to rozvlněné divoké moře, ono to má něco do sebe. Je to zase něco jiného než takové ty rozněžnělé italské pláže nebo takové to čisťounké azurové moře v Řecku. Tady to moře bylo opravdu takové severské, divoké, bylo poznat, že si opravdu nenechá nic líbit a že si vždycky prosadí svoje ať už po dobrém, nebo po zlém.

Via Irelandia - POWERSCOURT

8. listopadu 2012 v 19:47 | Jehane |  Via Irelandia - Výňatky z deníku Popelky

POWERSCOURT

Powerscourt byla zase zastávka na jednom z mých dalších výletů. A musím říct, že tam bylo opravdu krásně. Teda já to sice říct nemusela, ale stejně to řeknu :) Opravdu tam bylo krásně. A to jako myslím krásně krásně. Ten den totiž oproti očekávání svítilo sluníčko, což se v Irsku jen tak nevidí. Dá se tady vidět jak Powerscourt Estate - tedy zámek, tak Powerscourt Gardens - tedy zahrady.