Via Irelandia - POWERSCOURT

8. listopadu 2012 v 19:47 | Jehane |  Via Irelandia - Výňatky z deníku Popelky

POWERSCOURT

Powerscourt byla zase zastávka na jednom z mých dalších výletů. A musím říct, že tam bylo opravdu krásně. Teda já to sice říct nemusela, ale stejně to řeknu :) Opravdu tam bylo krásně. A to jako myslím krásně krásně. Ten den totiž oproti očekávání svítilo sluníčko, což se v Irsku jen tak nevidí. Dá se tady vidět jak Powerscourt Estate - tedy zámek, tak Powerscourt Gardens - tedy zahrady.

Zámek vlastně vůbec není původní, protože před nějakými cca 38 lety lehl popelem a to doslova a do písmene. Takže to, co tady vidíme je jen velice dobrá celková rekonstrukce z r. 1996. Uvnitř jsem se taky byla podívat a nenajdete tam bohužel žádné zámecké komnaty ani obrazy a tapisérie a svícny a podobné romantické zámecké skvosty, nýbrž spoustu a spoustu obchůdků. Je to sice divné, ale zato netradiční a docela zajímavé. Já jsem se teda většinu času poflakovala po těch velkolepých zahradách. Inspirací k jejich vytvoření byly zahrady ve Versailles, Schönbrunnu a Schwetzingu. Dokážu si představit jenom tu/ten/to? - ale to je fuk, prostě Versailles.


V zahradách se nachází kromě spousty laviček, kamenných květináčů a nádherně zastřihnutých keříků taky kamenná věž, která vypadá opravdu zachovale a starožitně


japonská zahrada


italská zahrada, zahrada s tisícem tulipánů (každý v jiné barvě)


spousta jezer a jezírek se sochami, např. Triton nebo okřídlení koněa v neposlední řadě se tady taky dá vidět hřbitov pro zvířecí mazlíčky, no považte!Další fotografie najdete v Galerii, sekce Powerscourt.
Doufám, že se vám procházka po zámeckém parku líbila a budu se na vás zase těšit u další etapy z Deníku Popelky :)

Jehane
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama