Via Irelandia - MALAHIDE

8. listopadu 2012 v 21:10 | Jehane |  Via Irelandia - Výňatky z deníku Popelky

MALAHIDE

Vydáváme se opět k moři, tentokrát na druhou stranu od Howth, a nyní to bude do vesničky Malahide.


Z pobřeží můžeme při dobré viditelnosti zahlédnout přístav v Howth i s jeho majákem, molem a hrází. Útesy už ale neuvidíme, nevadí, myslím, že jsme si jich užili do sytosti. V Malahide útesy taky neuvidíme. Zato se tady můžeme dlouhé kilometry nerušeně promenádovat po pobřeží, aniž by nás někdo varoval před "nebezpečím". Vlastně to ani není nijak zvlášť zajímavá vesnice, ale i tak tady bylo krásně. Kdo má rád procházky, určitě by se tu vyřádil.(pozn.: povšimněte si, jak je jedna polovina fotky šedá a druhá modrá - to proto, že na jedné polovině fotky prší a na té druhé polovině ještě ne ;)

A pro ty, kdo mají rádi historické památky, tady mám taky jednu lahůdku, a to Malahide Castle. Jak už jste jistě z názvu odvodili, jedná se o pravý, nefalšovaný hrad. A světe div se, po celou dobu mého výletu střídavě pršelo/chystalo se pršet/pršelo/a chystalo se pršet, ale jen co jsem se dostala do hradních zahrad, vysvitlo sluníčko a svítilo, dokud nezapadlo.


V zahradách se skrývá spousta různých hřišť pro nejrůznější irské domácí sporty, jako třeba kriket, hurling, ty jejich prapodivné verze fotbalu a další. Moje maličkost zakotvila u kriketového hřiště a chvíli pozorovala muže v bílém házející si s míčkem. Nechť se každý baví po svém. Mě to tedy po chvíli přestalo bavit, z části i proto, že jsem vůbec nechápala, o co jde. Nevadí.


Konečně se dostáváme k samotnému hradu. Jeho počátky sahají až někam k roku 1174 a ke jménu jistého pana Tallbota, o kterém se toho moc neví, ale byl nějakým způsobem spřízněn s tehdejším králem Henrym II. Odtud asi vyplynulo povolení ke stavbě. Během let byl hrad samozřejmě několikrát dobyt, tak, jak už se to běžně s hrady stává, nicméně ke cti stavitelů nutno dodat, že stojí dodnes a je stále moc pěkný. Asi by se mi taky líbil, jen kdyby mi ho tak někdo chtěl darovat. Toho se ale asi nedočkám. Ach, co budu dělat!!!Doufám, že se vám prohlídka Malahide líbila. Pobřeží je tady oproti Howth velice mírné, ale i tak tady bylo nádherně, asi byla ta procházka o to zajímavější, že se střídaly přeháňky se sluníčkem a tím nabyla célá scenérie na dynamičnosti. Další fotky z Malahide opět najdete v Galeii, sekce Malahide :)

Jehane
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama