Září 2013

... olejem (3)

30. září 2013 v 16:57 | Jehane |  Malováno...
Bylo nebylo, žila jednou jedna chudá malířka. A ta měla spoustu kamarádek. Jedna z nich měla moc ráda koně, a tak požádala chudou malířku, jestli by jí jednoho nenamalovala. I souhlasila chudá malířka s takovým návrhem a tohle z toho vylezlo. Jak se vám koníček líbí? :)

A jen tak na okraj, kdyby náhodou někdo měl zájem, nebojte se napsat a třeba vám taky něco namaluju. A to klidně i když se ještě neznáme ;)


Jak si vypěstovat na anglické zahrádce českého trpaslíka

25. září 2013 v 20:24 | Jehane |  Propaguji české knihy!

Musím se přiznat, že když si občas vyrazím na procházku knihovnou, po českých autorech příliš nesahám. Většinou mi do ruky vklouzne nějaký ten Dick Francis, Jane Austen nebo Guy Gavriel Kay, ale takoví ti Čapkové nebo Arbesové mi v dlani moc dobře nedrží. Možná na ně nemám ty správné receptory, a tak se mi v ruce neukotví a tiše zapadnou zpátky do poličky. Nevím, v čem bude problém a neustále nad tím hloubám. Nicméně jedné české autorce se podařilo mě zaujmout natolik, že jsem si okamžitě musela ozkoušet po prvním díle i ten druhý. O kom je řeč? Tipnu si, že těmito vodami nepropluje byť jen jediný človíček, který by o ní třebas jenom zaslechl. A pokud se najde, nechť se směle přihlásí, protože se okamžitě stane mým oblíbencem!!!

Kouzelné odlesky

18. září 2013 v 18:25 | Jehane |  Tisíce modrých kvítků
Normálně na cestování do školy v půl šesté ráno nadávám, ale občas má probouzející se krajina s červánky v koruně osamělého stromu své jedinečné kouzlo...


Kouzelné odlesky

Neslyšíš?
obloha zpívá

dřív než se naděješ
než stačíš pomyslet
probudíš se do dne
probudíš se do světla

doutná země
doutná v mlze
jiskří
tepe životem

dřív než se naděješ
probudí i tebe
rozkveteš červánky
rozkveteš písněmi

Neslyšíš?
obloha zpívá