Říjen 2013

Mini č.5

24. října 2013 v 18:36 | Jehane |  Ze zemí jitřního slunce
Slíbené pokračování miniatur ze zemí jitřního slunce :)

Mini č.5

Zpod přivřených víček
mračí se slunce.
Zpod zmáčených vlasů
mračí se země.

Mám se taky mračit,
že se dnes v zahradě
procházím sama?

Světlo z jantaru

21. října 2013 v 18:35 | Jehane |  Tisíce modrých kvítků
Konečně se mi podařilo dodělat báseň, kterou jsem rozpracovala ještě za dob, kdy jsem se líně povalovala v neskutečném vedru pod rozkvetlou lípou. Zdá se to být tak dávno a přitom od té doby uplynuly jen 4 měsíce!!! To to letí...


Světlo z jantaru

skrz květy lípy
a skrz zavřená víčka
mraky se proplétá
v koruně vyčká
po kapce kapka
z jantaru broušená
stéká se tiše
do mých snů

odkud zas zítra
vstane slunce
pod kterým stromem
je naleznu

... olejem (4)

10. října 2013 v 15:56 | Jehane |  Malováno...
Milí čtenáři,
nedávno jsem začala uvažovat nad tím, jestli by nebylo vhodné pokusit se namalovat něco ze své vlastní hlavičky. Po dlouhém a náročném rozvažování jsem došla k názoru, že by to vhodné bylo. Ale jak to pojmout? Zkoumáním vlastního nitra jsem odhalila jistou zálibu v kytičkách a rostlinkách. Proto jsem se rozhodla vydat tímto směrem. Nakonec vznikly obrázky dva. Jeden laděný do klidných zeleno-modrých tónů s motivem čekanky a druhý laděný do živějších tónů růžovo-fialových s námětem inspirovaným japonskými básněmi, které jsem nedávno měla tu čest držet v ruce, a podle terých vznikl i soubor "Ze zemí jitřního slunce", který časem určitě hodlám rozšiřovat.
A teď je na vás, abyste posoudili, který z nich se mi povedl lépe, anebo který se více nepovedl ;)

Pěkný den vám všem a buďte milosrdní, víte, že jsem jenom věčný začátečník :D
Jehane

ČEKANKY
SAKURA

Soutěž Trutnovský drak

10. října 2013 v 15:23 | Jehane |  Oznámení
Vážené dámy, vážení pánové,

chtěla bych se s vámi opět podělit o velkou radost. Nedávno tomu, co jsem se přihlásila - už podruhé - do literární soutěže Trutnovský drak. Účast sice letos nebyla nijak hojná, spíš naopak, jako by se na soutěž zapomnělo. To se odrazilo také na výsledných umístěních. První místa se vůbec neudělovala - vzhledem k nízkému počtu přihlášených prací, ale na druhou stranu prý zase udělili více čestných uznání. A jedno takové jsem obdržela i já!!! Bylo to pro mě obrovské překvapení. Člověk rozhodně nemůže očekávat, že se umístí hned ve dvou ročnících za sebou.

Na slavnostní vyhlášení výsledků jsem se přijela podívat osobně. O stavu českých drah se raději ani nebudu zmiňovat. Ale přestože jsem přijela s půlhodinovým spožděním, čekalo mě velmi milé uvítání, potřesení tlapkou a ke všemu i prohlídka městských pamětihodností. Musím říct, že Trutnov je takové milé, drobné, roztomilé městečko s nádhernou podzimní procházkou podél řeky. A cesta tam i zpátky po trati vinoucí se skrz zvlněná pole a louky, občas se ztrácející v lesích, je naprosto kouzelná. Tímto bych chtěla vám všem, kdo uvažujete, že půjdete se svou kůží - ať už poetickou nebo prozaickou - na trh, tuto soutěž vřele doporučit!

A na závěr přidávám ještě článeček, který o letošním ročníku soutěže vyšel na internetu (se mnou - nezaslouženě- v hlavní roli). Třeba se tam s vámi v příštím ročníku potkám :)

Pěkný den přeje Jehane