Červen 2014

Černo-bílá bitva

29. června 2014 v 20:55 | Jehane |  Leporelo
Doufám, že milovníci šachových partií si tentokrát přijdou na své. Snažila jsem se převést do veršů rozestavěnou šachovnici pro jednoho nadšence. Vzhledem k historickému nádechu šachů - bitvy jsem se tak trochu snažila o jakýsi "dobový ráz" jazyka. A je na vás, abyste posoudili, zač výsledek stojí (pozn. neberte to příliš vážně).


ČERNO - BÍLÁ BITVA

Spanilá jízda v černé zbroji
praporce bílých v poli čeká.
Jak bouří rozvodněná řeka
na obzoru se voje rojí.

A kde je, hernajs, ta Edelweiss?! - část sedmá

23. června 2014 v 18:16 | Jehane |  A kde je, hernajs, ta Edelweiss?! ... aneb cestopis z pohledu strašpytlíka
Po "kratší" odmlce konečně přidávám i poslední díl minisérie z rakouských cest malého strašpytlíka. Doufám, že se vám poslední procházka bude líbit :-)


DEN ŠESTÝ

Nuže ani poslední šestý den nás neminul a bylo nám přáno vychutnat si jej naplno. Ani jsme nečekali, že by se nám mohlo poštěstit podívat se znovu tam, odkud jsme včera přijeli. Zvolili jsme naprosto nenáročnou panorama-weg po planinách, loukách a lesích v okolí vesničky Ramsau, kudy jsme předešlého dne projížděli při naší honbě za ledovci a bájnými kytičkami. Pochopitelně jsme objevili jen ten ledovec.

Co se týče Vračarice

22. června 2014 v 22:25 | Jehane |  Oznámení
Moji milí,
když se občas mrknu do statistik, čas od času zjistím, že se někteří z těch odvážnějších čtenářů probírají dokonce i mým starým šatníkem a nahlížejí mezi řádky jednoho rozsáhlejšího dílka s názvem Vračarice. To mě samozřejmě moc těší a chtěla bych vám za to poděkovat!!! Hlavně za to, že se s odvahou pouštíte do těchto neprobádaných vod. Chtěla bych vás ale upozornit, že Vračarice právě prochází rozsáhlými úpravami a zanedlouho bude minimálně polovina příběhu stažena ze stránek, protože už nebudou aktuální. Příběh se bude ubírat stále stejným směrem, ale po trochu jiných cestách. Doufám, že vám zanedlouho budu moct představit konečnou, upravenou verzi. Kdybyste měli jakékoliv připomínky nebo poznámky k prozatímní verzi, budu za ně moc vděčná!!! Vždyť to píšu hlavně pro vás a záleží mi na tom, aby vás příběh co nejvíce bavil :-)
Mějte krásný den!
Vaše Jehane

Svatební miniatura

16. června 2014 v 21:51 | Jehane |  Souznění
Chcete vědět, jak se rodí taková báseň na zakázku? Úplně stejně jako báseň, která na zakázku není, jen na to obvykle bývá o něco méně času :-D Ale konec vtípků, tady máte podrobný návod:

Zadání znělo jasně - ona je farmaceutka, on je cyklista, ona se jmenuje Jarmila, on Vilém, a mají syna, který se ovšem nejmenuje Hynek, ale Filip. Za pár dní se berou a je potřeba pro ně vymyslet svatební báseň. No páni!!! A něco jednoduššího byste pro mě neměli? Třeba něco jako rozebrat Eifelovu věž na součástky a během 10 minut z nich postavit letadlo? Což?

...olejem (11)

2. června 2014 v 12:00 | Jehane |  Malováno...
A tak jsem namalovala šeříky...
Zní to tak jednoduše. Prostě jsem si sedla k počítači, našla obrázek jednoduché vázy s kyticí rozkvetlých šeříků, chytila jsem štětec, naházela na plátno trochu barev a voilá, máme hotovo.
Ale ono to zas tak jednoduché nebylo. Ze začátku jsem vlastně ani nevěděla, co chci malovat. A vzhledem k tomu, že to mělo být ve výsledku pojato jako svatební dar, to mělo být něco mimořádného.