Červen 2015

Moře

27. června 2015 v 18:11 | Jehane |  Tisíce modrých kvítků
Do rukou se mi dostala kniha s prostým názvem Moře od Philipa Plissona. Slov je v ní poskrovnu, zato fotografiemi nešetřil. Jeho fotky znázorňující moře ve všech jeho podobách se téměř podobají obrazům. Ukazuje moře tak, jak je - rozmarné, živelné, klidné i zadumané. A to všechno mě dneska inspirovalo...


MOŘE

dech věků s písní albatrosů
na patře chutná trochu slaně
po pilné noci do oblázků
ráno se vrhne vyčerpaně

do plachet sype hrsti perel
spoutáno světly od útesů
nejistou rukou příběh čmárá
do písku jako do notesu

v podvečer linku nad obzorem
zářivý vějíř nebe zřasí
a živly obléknou si šaty
s ultramarínovými pásy

Obrazy na přání?

26. června 2015 v 12:01 | Jehane |  Oznámení
Milí čtenáři,
za tohle vlastně tak trochu může moje věrná čtenářka Illienel, která přišla s nápadem, že bych mohla malovat obrazy na přání. Takže toto je nabídka pro vás.

Mnozí z vás už si určitě prostudovali moji rubriku "Malováno..." a víte, co dovedu a co mi prostě pod štětec nejde. Řeknu to ve zkratce - pokud ode mě budete chtít věrnou kopii čehokoliv, tak ji naprosto zaručeně nedostanete :D Obličeje zvládám jen v mezích zákona - tedy opět pokud budete chtít věrnou podobiznu svého idola (kteréhokoliv) nebo sebe sama, tak třebaže nechtíc dostanete karikaturu. Určité rysy jsem schopná zachytit, ale vždycky tam bude jakési nevyslovené "ALE". Obličej "někoho koho není možné identifikovat" na druhou stranu zvládám docela v pohodě.


... olejem (16)

25. června 2015 v 12:01 | Jehane |  Malováno...
Obraz nese pracovní název Dáma s kloboukem. Konečně jsem se rozhodla namalovat si něco pro sebe! Předlohu jsem si vypůjčila od Vladimira Volegova a opět jsem si ji trochu upravila podle svých možností. Tento malíř mi naprosto učaroval svými obrazy, ze kterých dýchá lehkost, pohoda a osvěžující léto. U něho můžu načerpat trochu svěžesti kdykoliv se cítím unaveně.
Olej na plátně cca 50 x 50
Někteří jazykové tvrdí, že se mi dáma trochu podobá... třeba na tom něco bude :)

Rozhodnutí

24. června 2015 v 21:00 | Jehane |  Souznění
Znáte to - mám, nemám, mám, nemám, ... A najednou zjistíte, že vám jedna kopretina stejně nestačí. A jak se potom rozhodnout?


ROZHODNUTÍ

namísto cvrčků
swingovými tóny
se v trávě houpe vítr
a koupe se v mých očích
když vyčítám slunci
že mě příliš oslnilo

líně jak mlha nad údolím
převracím myšlenky
panna - orel
a nakonec si stejně vždycky
naběhnu na meč

...štětcem (8)

1. června 2015 v 17:24 | Jehane |  Malováno...
Tak nějak se stalo, že jsem se vrátila zpátky k tempeře, přestože jsem se zařekla, že nikdy nebudu nevěrná oleji. Když ale i takový olej má svoje nedostatky. To potom je člověk nucen udělat sem tam nějaký ten ústupek morálním zásadám. Jako třeba v případě, že nemáte dost času a chcete jako podklad použít papír. A tak jsem se dala do znovuobjevování tajů temper. Nedávno jsem našla na netu pár úžasných obrázků koťat. Já vím, je to notně otřepané a profláklé téma, ale nedokázala jsem odolat. A tak jsem se do jednoho takového koťátka pustila. Zaťala jsem drápky do štětce a cca po 4 hodinách byl jednoduchý "akvarel" na světě. Přikládám fotky - 2 etapy malování:


Etapa první