Sonet o blízkosti

1. března 2018 v 17:32 | Jehane |  Vánoční sonety
Po delší době se sem zase vracím s básněmi a malbami (a příslibem do budoucna, že se tady snad budu objevovat častěji). Múza už si potřebovala odpočinout, ale zřejmě se trochu zapomněla na celoroční dovolené. Nakonec se přece jen vrátila.

Trochu netradičně přicházím začátkem března s vánočním sonetem. Ten už se však pomalu stává tradicí. Někdy jej mám hotový dlouho před vánoci a někdy jej smolím na koleni o štědrém dni. Je to trochu risk. A posledních pár let už se neptám JESTLI, ale KDY ke mně přijde. A on přišel, tentokrát za pět dvanáct... A tak mi bylo líto jej tady nevyvěsit. Tentokrát není rýmovaný, je splácaný, jak mi jej múza do tužky snesla. Ale třeba vás osloví, jako oslovil i mě.


SONET O BLÍZKOSTI
(vánoční)

Támhle na ulici jsi na mě zamával
a já se otočila zády
šla jsem svou vlastní cestou
protože ses mi zdál tak daleko

a v tom mě opustila radost
rozbila jsem si koleno
roztrhly se mi korále
nestihla jsem autobus

vzpomínám si na chvíle
kdy jsem kráčela s Tebou
jestlipak Tě ještě potkám

nemusím mít strach
jak malé dítě brzy
jistě se mi připleteš do cesty
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Illienel Illienel | E-mail | Web | 1. března 2018 v 17:41 | Reagovat

Je to moc krásný sonet. Sice je pro mě v poslední době trochu nezvyk, číst báseň, která kombinuje veršové schéma sonetu a volný rým (Poslední dobou čtu poezii víc než kdy dřív  přiznávám, že veršovaný sonet 4-4-3-3 patří mezi mé největší básnířské sny a cíle. Na shakespearovský sonet si asi netroufám vůbec.). Nicméně to vůbec neadlo, byla to zajímavá změna a sonet je to opravdu krásný. Dotkl se mě takovým tím hezkým a přece trochu smutným způsobem. Sahá člověku do svědomí, zvláště nyní, v postní době. Kolikrát jsme se otočili zády a šli vlastní cestou? Děláme to skoro pořád...a stejně Ho zas a znovu potkáváme, pořád se nám snaší připlést do cesty a upoutat naši pozornost. Mává na nás, abychom šli za ním. s ním. chce nás doporvázet na naší cestě. Krásný sonet, Jehane, nejen pro Vánoce, ale i pro dobu velikonoční. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama